Výstavba a rekonstrukce RD

- Pracujeme 10-11 hodin denně / 6 dní v týdnu
- Nabízíme 5 letou záruku na provedené práce
- Zajistíme Vám dotaci na stavbu vašeho RD

Formulář pro dotazy a poptávky

Blog - Jak obložit koupelnu

Jak obložit koupelnu

16.2.2022

Pokud se chystáte svépomocí obložit koupelnu, pak prvním krokem je výběr obkladů, které se vám líbí a druhým krokem je zjistit jak na to. A s tím vám rádi poradíme v tomto článku. Před obkládáním koupelny se musí připravit podklad. Je tedy třeba odstranit zbytky malty, zatmelit nerovnosti, očistit všechny nečistoty a zarovnat stěny. Po tomto procesu následuje penetrace, kdy nanášíme štětkou nebo válečkem hloubkový penetrační nátěr. Dalším bodem je správné rozměření, které se dělá podle skladby obkladů. Musíte si nejdřív zaměřit výšku pro založení obkladu - bývá to většinou ve výšce očí. Pomocí hadicové vodováhy nebo laseru se výška přenese i na ostatní stěny a body pak spojíte čarou, která je vodítkem pro obkládání. Stěny si musíte rozměřit tak, aby někde nevycházely malé dořezy. Poté přijde řada na lepidlo, které nanášíme zubovou stěrkou. Nejdřív naneseme lepidlo hladkou stranou a potom roztáhneme zubatou hranou.

Pokládka obkladů

Obklady pak na lepidlo pokládáme od nakreslené rysky směrem nahoru a pak dolů. U toho si stále kontrolujeme svislou rovinu. Pro lepší přilnutí používáme gumovou paličku, kterou poklepeme každou obkladačku zvlášť. Pokud potřebujete udělat otvor na přívod vody nebo zásuvky, tak zde máme několik způsobů jak to provést. Nejdřív musíme zaměřit a zakreslit daný otvor. Následně buď použijeme vykružovací korunky nebo si otvor nařízneme uhlovou bruskou s diamantovým kotoučem a kleštěmi vyštípeme potřebný tvar.

Po obložení celé koupelny přichází na řadu spárování, s tím však počkejte alespoň 24 hodin, aby lepidlo řádně vytvrdlo. Spárovací hmotu si připravíme dle návodu daného výrobku a nanášíme jí gumovou stěrkou do všech spar pomocí šikmého natahování. Poté necháme hmotu zaschnout a poté očistíme přebytky mokrým molitanovým hladítkem. Nakonec po zaschnutí doleštíme obklad suchým hadříkem a do všech rohů naneseme silikon.

Zpět na stránku blog

na začátek stránky