Výstavba a rekonstrukce RD

- Pracujeme 10-11 hodin denně / 6 dní v týdnu
- Nabízíme 5 letou záruku na provedené práce
- Zajistíme Vám dotaci na stavbu vašeho RD

Formulář pro dotazy a poptávky

Výstavba nových rodinných domů

Rekonstrukce rodinných domů, přístaveb a nástaveb je jednou z našich specializací. Pokud vlastníte starší dům, který potřebuje renovaci a úpravy, jsme tu pro vás. S naším týmem zkušených odborníků jsme připraveni provést komplexní rekonstrukci domu, aby splňoval vaše požadavky a přinesl vám komfort a moderní životní prostor.

Při rekonstrukci domu se zaměřujeme na zpevnění konstrukcí, výměnu instalací, modernizaci interiérů a exteriérů a další potřebné úpravy. Společně s vámi projdeme všechny důležité kroky a navrhneme optimální řešení pro vaši rekonstrukci. Naším cílem je přinést nový život do vašeho domova a zajistit, aby odpovídal moderním standardům a vašim individuálním potřebám.

Máme bohaté zkušenosti s rekonstrukcemi domů různých velikostí a architektonických stylů. Věnujeme se detailům a dbáme na kvalitu provedení prací. Během rekonstrukce spolupracujeme s kvalitními dodavateli materiálů a používáme moderní technologie a postupy. Při každé rekonstrukci domu klade naše firma důraz na spokojenost našich klientů. Chceme, aby výsledek předčil vaše očekávání a abyste se ve svém domě cítili opravdu dobře. S našimi odbornými znalostmi a zkušenostmi v oblasti rekonstrukcí domů vám můžeme poskytnout profesionální a komplexní služby.

Neváhejte se na nás obrátit, pokud plánujete rekonstrukci svého rodinného domu, přístavbu nebo nástavbu. Jsme tu pro vás s cílem přeměnit váš dům na moderní a funkční prostor, který splní vaše potřeby a přání.

Stavíme rodinné domy v Ostravě a okolí. Výstavbu zděných rodinných domů zajišťujeme na klíč od A do Z. Na stavbu domů jsme jednoduše odborníci na slovo vzati a jsme schopni zajistit výstavbu vašeho rodinného domu téměř ve všech lokalitách v Moravskoslezském kraji, i přesto, že naše sídlo je v Ostravě. Jsme schopni zajistit kompletně stavbu domu na klíč, ale také se postarat pouze o dílčí části.

Pokud například potřebujete jen základovou desku nebo hrubou stavbu, pak jsme schopni nacenit a zrealizovat pouze tuto část. Podáme vám pomocnou ruku také v případě, že vám vypadne malíř nebo zedník se kterým jste měli práci již domluvenou. Zakládáme si na tom, aby stavba rodinného domu nestála kvůli nám. Rychlost a dodržování termínů jsou jedny z našich nejdůležitějších firemních hodnot.

Výstavba rodinného domu není jednoduchou záležitostí a pojí se s ní několik nezbytností. Nejdříve je potřeba zajistit si pozemek, následně získat stavební povolení a nakonec oslovit stavební firmu. A to je jen ve zkratce, protože procesů kolem výstavby domů je mnohem více. Naše firma v Ostravě se zabývá stavbou na klíč, takže vám můžeme poradit se všemi kroky, které se stavby týkají. Buď práci zajistíme přímo my nebo vám doporučíme spolehlivého subdodavatele, který se v dané oblasti pohybuje.

Nejdůležitějším bodem před samotnou výstavbou je výběr stavebního pozemku. Není totiž pozemek jako pozemek a je třeba si dát pozor, aby se na dané ploše dalo opravdu stavět. Při výběru pozemku hraje roli velikost, tvar, orientace ke světovým stranám, přístup ideálně z veřejné komunikace, hladina spodní vody, dostupnost inženýrských sítí a samotný terén na pozemku. Ideální volbou je pozemek ve tvaru čtverce či obdélníku. Každý pozemek pro stavbu domu v Ostravě i kdekoliv jinde v ČR musí mít dostatečnou šířku kvůli odstupové vzdálenosti od hranic pozemku, která je určena na 2 metry.

 

RD na klíč

Jsme schopni zajistit RD na klíč ve městě i na vesnici, takže záleží pouze na vás jakou lokalitu preferujete. Doporučujeme si předem ověřit zda nejsou v dané lokalitě nějaké omezení ohledně velikosti či typu stavby. Největší problém bývá u památkově chráněných oblastí, kde je nutné si dát pozor na to, co všechno si můžete dovolit a co už ne. Dalším důležitým bodem před zahájením výstavby je vypracování projektu. V dnešní době si můžete jednoduše koupit projekt pro typový dům, který je podstatně levnější. Pokud však chcete dům přizpůsobit pozemku i vlastním představám, pak doporučujeme si nechat vypracovat projekt vlastní. Projektanta si vyberte na základě dobrých recenzí a doložitelných projektů.

Stavba domů na klíč od naší společnosti vám zaručí, že budete mít vše potřebné v jednom balíčku. V dnešní době se řeší také energetická náročnost rodinného domu, protože aktuálně se budou moci stavět rodinné domy s nulovou spotřebou energie. My jsme na tyto domy připraveni a pro práci využíváme kvalitní materiály, které splňují veškeré standardy potřebné pro tyto požadavky. Pro pasivní a nízkoenergetické stavby je důležitý kvalitní stavební materiál, zejména je nutné precizní zateplení, kvalitní okna a maximální využití funkčnosti RD na klíč.

Jak přistupovat k výstavbě rodinného domu?

V případě stavby rodinného domu vlastními silami se mohou zdát náklady mnohem levnější, nicméně pokud nemáte potřebné zkušenosti v oboru, pak to tak být nemusí. Stavba domu se pak naopak může nepříjemně prodražit díky neočekávaným komplikacím nebo chybám z důvodu neznalosti. Když pak zmíníme ještě časovou investici, kterou musíme do vlastního projektu stavby domu dát…Zato když se rozhodnete pro naší stavební firmu, která má bohaté zkušenosti v oblasti stavby, tak se nemusíte téměř o nic starat. Zajistíte si tak kvalitní výsledek, budete mít přesnou představu o jednotlivých termínech a na celou stavbu budete mít záruku.

Stavba rodinného domu v několika krocích

1. Projektová dokumentace a vyřízení stavebního povolení
2. Vytyčení geodetem a zemní práce
3. Výstavba základové desky
4. Zdění svislých konstrukcí, obvodových stěn a zakončení věncem
5. Konstrukce střechy a krytina
6. Práce od topenáře a elektrikáře
7. Osazení oken a podbití střechy
8. Vnitřní omítky a podlahy
9. Dokončení fasády a zpevněných ploch
10. Realizace koupelen, wc a kuchyní
11. Vnitřní dveře, zárubně, malování
12. Dokončovací práce

Jednotlivé body jsou postupné, ale některé nezávislé. Záleží podle kapacity firmy, dostupnosti materiálu a počasí.

Kde stavíme rodinné domy nejčastěji?

Stavba RD v Ostravě, Stavba RD v Havířově, Stavba RD v Opavě, Stavba RD ve Frýdku-Místku, Stavba RD v Karviné, Stavba RD v Orlové, Stavba RD v Českém Těšíně, Stavba RD v Bohumíně

Formulář pro dotazy a poptávky

Kdykoli nás kontaktujte, rádi vám poradíme a zpracujeme pro vás cenovou nabídku.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním a uchováváním vámi poskytnutých osobních údajů společnosti Stavíme stavby s.r.o. ,  Údaje nebudou zpřístupněny ani poskytnuty jiným subjektům. Máte právo přístupu ke svým osobním údajům, právo na jejich opravu, doplnění, blokování nebo likvidaci, jakož i další práva stanovená nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů.

na začátek stránky